do Biura Rachunkowego

Konkurencja na rynku biur rachunkowych jest coraz większa – biura muszą walczyć o klientów, a klienci są coraz bardziej wymagający. Firmy chcą jak najmniej uczestniczyć w procesach wykonywanych przez biuro, oczekują sprawnej komunikacji – przyjaznego kontaktu, który ułatwi im prowadzenie biznesu. W dobie powszechności globalnej sieci klienci oczekują, że większość spraw (o ile nie wszystkie!) będą mogli załatwić przez Internet. Nowoczesne biuro księgowe wychodzi naprzeciw takim potrzebom – pozwala na dostarczanie dokumentów elektronicznie bez konieczności osobistego ich przekazywania w wersji papierowej, zapewnia bezpieczeństwo danych i umożliwia dostęp do informacji z każdego miejsca i o każdym czasie. Klienci coraz częściej zwracają uwagę na to, czy biuro rachunkowe, z którego usług chcą korzystać, jest nowoczesne. Fakt, iż biuro idzie z duchem czasu, to dla klienta nie tylko gwarancja wygody – to też gwarancja, iż świadczone usługi i wykonywane czynności są zawsze zgodne z przepisami prawa i aktualnymi wymaganiami ustawodawcy.

 

Jak zaoszczędzić czas prowadząc biuro rachunkowe?

Aby wygospodarować czas na efektywną obsługę swoich klientów, biuro rachunkowe musi wykorzystywać nowoczesne technologie – dzięki temu księgowi nie będą tracili niepotrzebnie czasu, a proces wykonywania wielu czynności zostanie w istotny sposób skrócony.

Sposobem na oszczędność czasu w biurze rachunkowym jest przede wszystkim korzystanie z dobrego, profesjonalnego oprogramowania. Dotyczy to zarówno programów finansowo-księgowych, jak i płacowo-kadrowych.

Ważne jest, aby oprogramowanie oferowało możliwość stosowania gotowych reguł, wzorców, schematów księgowań, które można wykorzystać w każdej firmie u naszych klientów. Wykorzystywanie programów, które umożliwiają bezpieczną wymianę dokumentów online, znacznie usprawnia komunikację z obsługiwanymi podmiotami – to ogromna wygoda dla obu stron! Dokumenty można wysyłać i pobierać lub korzystać z opcji automatycznej synchronizacji danych. Najwyższy poziom bezpieczeństwa danych zapewnia wykorzystywanie rozwiązań chmurowych (technologia cloud computing).

Dzięki nowoczesnej technologii stosowany system zapewni efektywną obsługę klientów z różnych branż, o różnym profilu i różnej specyfice działalności. Automatyczne aktualizacje oprogramowania to dla księgowych i ich klientów pewność, że praca biura odbywa się zgodnie z ciągle zmieniającymi się przepisami i w odpowiedzi na ciągle zmieniające się i rosnące potrzeby przedsiębiorstw.