Kasy fiskalne – urządzenia służące do rejestrowania obrotu i kwot podatku, to niezbędny element wyposażenie każdego sklepu, marketu, punktu usługowego, lokalu gastronomicznego, prywatnego gabinetu lekarskiego itp. Na polskim rynku działa trzech wiodących producentów kas fiskalnych: Kasy Posnet wyróżniają się wyjątkową intuicyjnością obsługi oraz dostosowaniem do specyfiki konkretnych branż, np. transportowej, gastronomicznej, medycznej, prawniczej czy handlowej. Kasy Elzab to urządzenia znane z innowacyjności – pierwsze na rynku np. z dotykowym panelem operatora. Z kolei kasy Novitus od lat cenione są ze względu na funkcjonalność, niezawodność, a także wyjątkową estetykę wykonania. Serwis kas fiskalnych w Pruszkowie oferuje urządzenia właśnie tych największych na rynku producentów.

Aby urządzenie fiskalne optymalnie spełniło swoją rolę, musi być dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Podatnik prowadzący sprzedaż mobilną (np. lekarz odwiedzający pacjentów w domach lub przemieszczający się między różnymi gabinetami, instruktor jazdy, prawnik, kosmetyczka podnajmująca stanowisko w salonie fryzjerskim, właściciel mobilnej gastronomii itp.) powinien wybrać małą, lekką kasę lub drukarkę fiskalną mobilną z wytrzymałym akumulatorem. W niewielkich sklepach i punktach usługowych sprawdzą się małe kasy fiskalne – zajmują niewiele miejsca na stanowisku kasjerskim, są wyjątkowo proste w obsłudze i wyróżniają się atrakcyjną ceną. Z kolei w średnich i dużych sklepach, marketach, restauracjach i większych punktach usługowych najlepsze okażą się kasy fiskalne systemowe – z możliwością podłączenia do komputera, lub zaawansowane drukarki fiskalne pracujące za pośrednictwem programu sprzedażowego zainstalowanego na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Kasa fiskalna, w przeciwieństwie do drukarki, nie wymaga podłączenia do komputera z zainstalowaną aplikacją sprzedażową – może pracować zupełnie autonomicznie, a obsługuje się ją za pomocą funkcjonalnej klawiatury. Z tego względu kasy fiskalne są relatywnie tańsze od drukarek. Nasz sklep z kasami fiskalnymi w Pruszkowie poleca je przede wszystkim podatnikom prowadzącymi niewielkie punkty handlowe i usługowe, działającym mobilnie, ale też większym sklepom i marketom (kasy fiskalne systemowe).

Szukasz kasy fiskalnej? Zwróć uwagę na te czynniki!

Wybierając kasę fiskalną, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych cech urządzenia. Oczywiście nieocenione w tym względzie okaże się wsparcie doświadczonego serwisanta kas, który zna specyfikę firm z różnych branż i wie, o co pytać, by znaleźć kasę optymalną dla konkretnego przedsiębiorstwa.

l

Wielkość bazy PLU

…czyli bazy nazw towarów i usług, to jedna z najistotniejszych kwestii. Przedsiębiorca powinien zastanowić się, ile mniej więcej pozycji będzie musiał zaprogramować w pamięci kasy fiskalnej i jak bardzo zamierza poszerzać ten asortyment w przyszłości. Należy przy tym pamiętać, iż zgodnie z aktualnymi przepisami prawa podatkowego, nazwy powinny być jednoznaczne, co oznacza m.in. brak możliwości zaprogramowania nazw grup towarowych (np. „nabiał”, „pieczywo”, „mięso”).
l

Komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi

…takimi jak terminal płatniczy, czytnik kodów kreskowych, waga sklepowa czy ekran dotykowy. Należy wcześniej rozważyć, jak bardzo rozbudowane będzie stanowisko sprzedażowe i dowiedzieć się, czy wybrana kasa fiskalna ma wystarczające możliwości komunikacyjne na obsługę wszystkich tych urządzeń.
l

Komunikacja z komputerem

przedsiębiorstwa wykorzystujące w swojej pracy oprogramowanie sprzedażowe (typu np. Subiekt GT, Subiekt nexo) powinny wybrać kasę fiskalną posiadającą możliwość komunikacji z taką aplikacją.
l

Wytrzymałość akumulatora

to cecha istotna dla sprzedawców mobilnych oraz dla tych punktów sprzedaży, w których często występują przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Zapraszamy do kontaktu ze specjalistą BUCHCOM Kasy Fiskalne Pruszków, który zapewni Państwu profesjonalne wsparcie w wyborze urządzenia rejestrującego.

539 922 277