Program do księgowości i finansów – niezbędne narzędzie w każdej firmie, która samodzielnie zajmuje się swoimi rozrachunkami. Odpowiednio dobrane oprogramowanie pozwala skrócić i uprościć wiele czasochłonnych procesów, zautomatyzować czynności, uprościć pracę i zminimalizować liczbę popełnianych błędów. Systemy księgowo-finansowe dzielą się ze względu na formę prowadzonej księgowości – księgi rachunkowe, podatkową księgę przychodów i rozchodów i rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Nowoczesne oprogramowanie daje możliwość dopasowania funkcji do potrzeb i specyfiki konkretnej firmy.

Jednym z najdłużej działających i najbardziej cenionych na polskim rynku producentem programów do księgowości i finansów jest firma InsERT. Systemy takie jak Rachmistrz GT i Rewizor GT oraz ich udoskonaleni następcy nexo i nexo PRO cieszą się ogromną popularnością wśród firm z różnych branż. Cenione za funkcjonalność, wyróżniają się także intuicyjnością obsługi oraz szeroką konfigurowalnością. BUCHCOM Programy do księgowości i finansów w Pruszkowie ma w swojej ofercie przede wszystkim właśnie systemy InsERT – zespół specjalistów dba o rozwój biznesu swoich klientów, oferuje im więc wyłącznie sprawdzone i nowoczesne rozwiązania.

 

Przed wyborem konkretnego programu do księgowości i finansów warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników:

l

Integracja w systemie

Jeśli przedsiębiorstwo oprócz systemu finansowo-księgowego wykorzystuje też inne programy – do prowadzenia sprzedaży, zarządzania relacjami z klientami itp. – warto wybrać linię oprogramowania zintegrowanego. W takim systemie wszystkie aplikacje pracują na jednej bazie towarów, klientów, cenników itp. Dane z programu sprzedażowego są automatycznie przesyłane do programu finansowo-księgowego, a to ogromna oszczędność czasu dla pracowników! Raz wprowadzonych danych nie trzeba powielać, a oszczędzony dzięki temu czas można wykorzystać np. na analizy finansowe i planowanie efektywniejszego zarządzania przedsiębiorstwem.

l

Przejście między formami księgowości

Nigdy nie wiadomo, kiedy zyski firmy wzrosną tak bardzo, że będzie ona musiała zmienić formę prowadzonej księgowości z uproszczonej na pełną. Z drugiej strony prawo do opłacania ryczałtu ewidencjonowanego lub prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów można nabyć po spełnieniu wymogów ustawodawcy. Funkcjonalny program księgowo-finansowy powinien dawać możliwość płynnego przejścia między formami księgowości. Tak właśnie działają np. Rachmistrz nexo i Rewizor nexo – danych zapisanych w programie nie trzeba ponownie wprowadzać do nowego systemu – wszystko odbywa się automatycznie, a to ogromna oszczędność czasu księgowych!

l

Aktualizacje

Przepisy prawa podatkowego nieustannie się zmieniają. Zmieniają się też potrzeby przedsiębiorców. Nowoczesne oprogramowanie księgowe i finansowe powinno być zawsze dostosowane do aktualnych wymogów ustawodawcy. Przykładem może być chociażby wymóg przekazywania danych do e-kontroli w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) – choć ustawodawca dał twórcom programów niewiele czasu na dostosowanie aplikacji do nowego wymogu, systemy InsERT były gotowe na JPK jeszcze przed wejściem w życie nowelizacji przepisów! Zespół specjalistów dba o wprowadzanie bieżących aktualizacji oferowanego oprogramowania, tak aby przedsiębiorstwa mogły zawsze prowadzić księgowość zgodnie z obowiązującymi przepisami.

To oczywiście nie wszystkie kwestie, na które należy zwrócić uwagę wybierając program do księgowości i finansów. Specjaliści BUCHCOM Oprogramowanie finansowo-księgowe Pruszków znają potrzeby lokalnego rynku i potrafią umiejętnie dopasować system do potrzeb i specyfiki danej firmy. Wykonują też profesjonalną instalację, przeprowadzają wdrożenia i szkolą z obsługi technicznej programu. W późniejszym czasie zajmują się także kompleksową obsługą serwisową.