Program dla biura rachunkowego – obecnie trudno wyobrazić sobie pracę księgowego bez funkcjonalnego oprogramowania. Odpowiednio dobrany, automatyzuje wiele czynności, skraca czasochłonne procesy i pozwala obsługiwać wiele podmiotów jednocześnie. Programy dla biur rachunkowych zostały stworzone z myślą o maksymalnym ułatwieniu i usprawnieniu pracy księgowego. Dzielą się ze względu na formę prowadzonej księgowości – obsługa podmiotów prowadzących księgi handlowe odbywa się za pomocą jednego systemu, natomiast firm opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych lub prowadzących podatkowe księgi przychodów i rozchodów – za pomocą innego systemu.

Liderem na polskim rynku oprogramowania księgowego jest firma InsERT. Funkcjonalne systemy linii GT (Rachmistrz GT i Rewizor GT) oraz nexo (Rachmistrz nexo i Rewizor nexo), a także ich wersje PRO od lat cieszą się niezmienną popularnością wśród biur rachunkowych z całego kraju. Specjaliści BUCHCOM Oprogramowanie dla biur rachunkowych Pruszków polecają swoim Klientom przede wszystkim właśnie te systemy. Wyróżniają się one nie tylko funkcjonalnością, ale też prostotą obsługi i bieżącymi aktualizacjami.

 

Wybierając program dla biura rachunkowego, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych czynników:

l

Zgodność z aktualnymi przepisami

Oczywiście księgowy musi być na bieżąco z prawem podatkowym. Jednak system informatyczny, z którego korzysta, musi wspierać go w pracy zgodnej z aktualnymi wymogami ustawodawcy. Wysokiej jakości oprogramowanie księgowe jest na bieżąco aktualizowane. Przykładem może być chociażby wymóg przekazywania organom podatkowym danych w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) – choć przepisy zaledwie na dwa miesiące przed wejściem w życie zostały zmienione przez resort finansów, programy księgowe InsERT uzyskały odpowiednie aktualizacje jeszcze przed 1 lipca 2016 r., kiedy to nowym obowiązkiem zostały objęte największe podmioty.

l

Integracja z innymi systemami

Najbardziej efektywna i wydajna praca księgowego wymaga zastosowania linii programów – do pełnej i uproszczonej księgowości, kadr i płac, do prowadzenia sprzedaży, do zarządzania relacjami z klientami itp., które pracują na jednej bazie klientów, kontrahentów, usług itp. W przypadku systemów InsERT dane księgowe (dokumenty itp.) np. z programu sprzedażowego Subiekt nexo zainstalowanego na komputerze klienta biura są automatycznie przesyłane do programu Rachmistrz nexo lub Rewizor nexo, na którym pracuje księgowy. To ogromna oszczędność czasu dla obu stron, a także ograniczenie do minimum ryzyka popełnienia błędu przy rozrachunkach.

l

Obsługa wielu podmiotów

Czym większe biuro rachunkowe, tym większe muszą być możliwości programu księgowego w zakresie liczby obsługiwanych podmiotów – nieraz jest to nawet kilkudziesięciu podatników. Aby oprogramowanie odpowiadało potrzebom biura, musi dawać możliwość prowadzenia rozrachunków wszystkich klientów.

Specjaliści naszego sklepu z oprogramowaniem dla biur rachunkowych w Pruszkowie znają nie tylko potrzeby lokalnego rynku, ale też potrzeby polskich księgowych – sami jesteśmy bowiem działającym od kilkunastu lat biurem rachunkowym. Uczestniczymy w szkoleniach podatkowych, a także (kilka razy w roku) w szkoleniach prowadzonych przez producentów oprogramowania. Zajmujemy się nie tylko sprzedażą i instalacją systemów, ale też wdrożeniami (nawet bardzo zaawansowanymi), szkoleniami z obsługi technicznej, a także opieką posprzedażową (serwis, aktualizacje itp.). Posiadamy status Partnera oraz Partnera Serwisowego InsERT – naszym doświadczonym specjalistom warto zaufać, ponieważ nadrzędnym celem naszej firmy jest wspieranie małych i średnich biur rachunkowych w efektywnym rozwijaniu biznesu.