Branża hotelarska wymieni dotychczasowe urządzenia fiskalne na nowoczesne kasy online. Chociaż termin wprowadzenia modernizacji polskiego systemu kasowego został przesunięty, to zmiana jest nieunikniona. Dotyczy ona wszystkich usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania. Obejmie nie tylko duże hotele, ale też wille czy pensjonaty. Jaka kasa online dla hotelu sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy, które sprzęty warto wziąć pod uwagę.

Kasa online dla hotelu obowiązkowa od 1 stycznia 2021 r.

Termin wdrożenia kas online dla usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania początkowo wyznaczono na 1 lipca 2020 r. Ostatecznie został jednak przesunięty na początek 2021 r., więc z dniem 1 stycznia branża hotelarska musi rozpocząć stosowanie urządzeń online’owych. Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy prowadzą hotele czy pensjonaty, będą musieli kupić nowe sprzęty jeszcze przed tą datą, żeby na spokojnie zainstalować i wdrożyć kasy w swoich firmach.

 

Jaka kasa online dla hotelu i pensjonatu?

Które urządzenie najlepiej sprawdzi się w branży hotelarskiej? Dużo zależy od wielkości hotelu i tego, jak dużo gości odwiedza go w ciągu roku. Małe obiekty noclegowe często nie mają osobnej recepcji z prawdziwego zdarzenia, duże – wręcz przeciwnie. Oto kasa online dla hotelu w 3 odsłonach. Obok tych modeli żaden przedsiębiorca nie przejdzie obojętnie!

 

Posnet Ergo

Posnet Ergo to kasa online dla hotelu o klasycznym wyglądzie, ale nowoczesnej, modułowej konstrukcji. Nieduże urządzenie fiskalne, z wytrzymałym akumulatorem i intuicyjnym menu doskonale sprawdzi się w obiektach noclegowych średniej wielkości. W wersji tradycyjnej kasa zyskała setki zwolenników. Dostępna w wersji online, pozwala na obsługę sprzedaży zgodnie z aktualnymi przepisami dla branży hotelarskiej.

 

Elzab K10

Mobilna, ergonomiczna i estetyczna – kasa online dla hotelu, którego właściciel ceni sobie nie tylko funkcjonalność, ale też estetykę. Do wyboru mamy jedna z pięciu atrakcyjnych wersji kolorystycznych. To dobre rozwiązanie, jeżeli nie dysponujemy przestrzenią na recepcję i kasa jest na „widoku” podczas rejestrowania sprzedaży. Ale Elzab K10 to nie tylko ładny wygląd.

Urządzenie drukuje numer NIP nabywcy na paragonie. Pozwala na tworzenie dowolnych wydruków niefiskalnych dzięki superformatce. Spora baza towarowa i czytelna nazwa towaru czy usługi przyda się, jeśli w obiekcie nie tylko świadczymy usługi noclegowe, ale też sprzedajemy gościom np. suweniry.

 

Posnet Pospay

Posnet Pospay to wyjątkowa kasa online dla hotelu, pensjonatu czy innego obiektu noclegowego. Wyróżnia się swoją wielofunkcyjnością. Tak naprawdę to kasa, drukarka fiskalna i terminal płatniczy w jednej, niedużej obudowie. Jednym urządzeniem zarejestrujemy sprzedaż i przyjmiemy płatność bezgotówkową. Co więcej, funkcjonalność drukarki pozwala na podłączenie Posnet Pospay do komputera i z tego poziomu wydrukowania np. faktury za pobyt podczas podróży służbowej.

 

Kasy fiskalne online dla hoteli będą obowiązkowe od 1 stycznia 2021 r., ale oczywiście obiekty noclegowe mogą je kupować już teraz. Te nowoczesne urządzenia zostały wyposażone w funkcję przesyłania danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Posiadają też w standardzie m.in. funkcję wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie. Komunikują się również z dowolnym terminalem płatniczym i zapisują dane w pamięci chronionej.

 

Kasy online Pruszków – zobacz naszą ofertę!