Kompleksowo wyposażony system sprzedaży to nie tylko najwyższa jakość obsługi klienta – to też realny zysk dla przedsiębiorstwa! Jaką ofertą kas i drukarek fiskalnych, oprogramowania dla firm, terminali POS i urządzeń peryferyjnych dysponuje Pruszków? Bierzemy pod lupę rynek lokalnych serwisów.

Atrakcyjny dla młodych mieszkańców, dynamicznie rozwijający się, warszawski, a zarazem oddzielony od Stolicy – Pruszków to miasto o bardzo dużym potencjalne dla biznesu. Każdego roku przybywa tu nowych mieszkańców – pracowników warszawskich korporacji i innych firm, wzbogacających się ludzi chcących korzystać z infrastruktury handlowej i usługowej tam, gdzie mieszkają. Otwarcie tu sklepu lub lokalu usługowego stanowi doskonałą inwestycję, którą należy jednak dobrze zaplanować.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością dopełnienia różnych formalności. Jednak samo założenie firmy to dopiero początek. Aby zapewniła klientom najwyższą jakość obsługi i atrakcyjną ofertę, wymaga m.in. zakupu odpowiedniego sprzętu i oprogramowania.

Czym się kierować przy wyborze programu do zarządzania sprzedażą, księgowością czy marketingiem? Jaki sprzęt oprócz kasy fiskalnej powinno posiadać każde przedsiębiorstwo? I jaką ofertę mogą pod tym względem zaproponować serwisy fiskalne? Temat przybliżamy w niniejszym Poradniku.

 

Programy dla firm

Wybierając oprogramowanie dla firmy, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby i specyfikę działalności. Producenci oferują programy dla gastronomii, programy do zarządzania sprzedażą w sklepie czy markecie, a także oprogramowanie księgowe, kadrowo-płacowe, marketingowe i inne. Aby system spełniał swoją rolę, nie musi być najbardziej rozbudowany. W przypadku wielu firm można się obyć np. bez obsługi magazynu. Warto przeanalizować, jakie funkcjonalności przyczynią się do skrócenia różnych procesów w firmie i oszczędności czasu.

W dobie nieustannie zmieniających się przepisów bardzo ważne jest bieżące aktualizowanie posiadanych systemów. Wiodący producenci oprogramowania dla firm dbają o zapewnienie swoim klientom systemów dostosowanych do nowych przepisów jeszcze zanim wejdą one w życie. Dzięki temu użytkownik ma pewność, iż wykonywane za pomocą programu czynności są prawidłowe i zgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Oczywiście przepisy to nie wszystko – wysokiej jakości oprogramowanie jest aktualizowane także pod kątem zmieniających się potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Jeśli chodzi o programy dla firm, lokalny rynek może pochwalić się ofertą kilku sprzedawców. Jednak tam, gdzie mamy do wyboru różne serwisy oprogramowania, wybór może być trudniejszy. Czym zatem się kierować? Przede wszystkim należy wybrać serwis oferujący programy różnych producentów. Ponadto trzeba pamiętać, iż sam zakup oprogramowania to nie wszystko – aby spełniło ono swoją rolę i przyniosło firmie korzyści, musi zostać profesjonalnie wdrożone. Sprzedaż, wdrożenie, szkolenie pracowników, a także opieka posprzedażowa, w tym serwis – cały ten pakiet usług oferuje BUCHCOM Oprogramowanie dla firm.

 

Kasy fiskalne

Wybór odpowiedniej kasy fiskalnej dla firmy jest niezwykle istotny – urządzenie dostosowane do potrzeb działalności pozwoli wznieść na wyższy poziom jakość obsługi klienta w sklepie czy punkcie usługowym, oszczędzić czas i pieniądze, zapewnić płynność sprzedaży i wygodę. Kasy fiskalne zasadniczo dzielą się na mobilne, małe, średnie i systemowe.

Kasy fiskalne mobilne, jak sama nazwa wskazuje, znakomicie sprawdzają się w terenie – są małe i lekkie, z wytrzymałym akumulatorem pozwalającym na całodzienną pracę bez ładowania. Polecane dla lekarzy, prawników, instruktorów nauki jazdy, architektów itp., z powodzeniem spełniają swoja rolę również jako kasy stacjonarne. Małe kasy fiskalne to urządzenia o niezbyt wysokich parametrach technicznych, kuszące atrakcyjną ceną i kompaktowymi gabarytami – idealne do niewielkich sklepów i punktów usługowych, np. salonów fryzjerskich czy warsztatów samochodowych. Kasy fiskalne średnie świetnie sprawdzają się w sklepach i większych punktach usługowych – cechują się wyższymi parametrami technicznymi niż kasy fiskalne małe, dzięki czemu trafiają w potrzeby nawet sklepów z dość rozbudowanym asortymentem i dużą rotacją klientów.

Najbardziej rozbudowane są kasy fiskalne systemowe – polecane do średnich i dużych sklepów oraz lokali usługowych (np. restauracji). Duża baza nazw towarów i usług, szybki mechanizm drukujący, wytrzymałość i wiele funkcji dodatkowych to cechy, które wyróżniają ten typ kas fiskalnych.

Jeśli chodzi o kasy fiskalne, lokalny rynek zapewnia przedsiębiorcom ofertę lokalnych serwisów. Wybierając serwis fiskalny, warto zwrócić uwagę na kontaktowość i profesjonalizm pracowników. Oprócz sprzedaży urządzenia, wysokiej jakości serwis powinien zapewniać bezpłatną fiskalizację, szkolenie z obsługi i opiekę posprzedażową. Doświadczony serwisant BUCHCOM dopasuje kasę fiskalną optymalnie do potrzeb firmy.

 

Drukarki fiskalne

Przedsiębiorcy posługujący się oprogramowaniem sprzedażowym od kasy fiskalnej będą woleli drukarkę fiskalną – urządzenie takie pracuje bowiem za pośrednictwem aplikacji, co znacznie ułatwia pracę i usprawnia wiele procesów w firmie. Drukarki fiskalne to urządzenia o bardzo dużej bazie PLU, bardzo szybkim mechanizmie drukującym oraz wieloma funkcjami dodatkowymi, takimi jak np. wydruk faktur czy obsługa zaliczek.

Drukarki fiskalne znakomicie sprawdzają się w gastronomii i handlu. Z powodzeniem mogą być też użytkowane w innych lokalach usługowych. Mobilne drukarki fiskalne polecane są przede wszystkim przedsiębiorcom podróżującym z urządzeniem – prawnikom, inżynierom, lekarzom itp.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na szczególny typ drukarek fiskalnych, jakimi są Bileterki – w Pruszkowie działają prywatni przewoźnicy autokarowi, którzy dają mieszkańcom atrakcyjną alternatywę dla komunikacji miejskiej i kolei. Wykorzystanie przez te firmy Bileterek wraz z nowoczesnym oprogramowaniem wzmocni ich pozycję na rynku, zapewni pasażerom najwyższą jakość usług i realnie przyczyni się do zwiększenia zysków przedsiębiorstwa.

Jeśli chodzi o drukarki fiskalne, lokalny rynek – podobnie jak w przypadku kas – dysponuje ofertą kilku lokalnych serwisów. Duży wybór urządzeń różnych producentów to nie jedyny wyznacznik profesjonalnego serwisu. Drukarka fiskalna współpracuje z oprogramowaniem i wieloma urządzeniami peryferyjnymi – najlepiej więc, jeśli jeden serwis kompleksowo wyposaży cały system sprzedaży. Oprogramowanie wraz z całym systemem musi też zostać odpowiednio wdrożone, a pracownicy przeszkoleni – dzięki temu sprzęt i program spełnią swoją rolę i przyniosą firmie wymierną korzyść. Wszystko to oferują serwisanci firmy BUCHCOM – Drukarki fiskalne – specjalizują się w zapewnieniu wsparcia przede wszystkim mikroprzedsiębiorstwom oraz małymi i średnim przedsiębiorstwom.

 

Terminale fiskalne

Szczególnym rodzajem drukarki fiskalnej jest terminal fiskalnypołączenie urządzenia fiskalnego oraz wydajnego komputera PC. To rozwiązanie doskonałe do niewielkich stanowisk kasjerskich. Pozwala ono na zawsze rozwiązać problem kompatybilności sprzętów. Terminale fiskalne to urządzenia o bardzo wysokich parametrach technicznych. Różnią się przede wszystkim wydajnością procesora oraz funkcjonalnością drukarki fiskalnej. Znakomicie sprawdzają się nawet w największych sklepach i marketach, a także lokalach usługowych.

Wybierając terminal fiskalny do sklepu lub punktu usługowego warto wziąć pod uwagę nie tylko obecne, ale też przyszłe potrzeby działalności. Tworząc system sprzedaży przedsiębiorca zapewne spodziewa się, w jakim kierunku rozwinie się firma. Czy asortyment będzie szerszy? A może często będzie się zmieniał? Czy należy spodziewać się coraz większej ilości klientów? Może praktyczne okażą się funkcje dodatkowe? Przy konsultacjach z serwisantem warto wybiec myślami w przyszłość, tak aby wybrany terminal fiskalny przynosił firmie korzyści przez lata.

Jeśli chodzi o terminale fiskalne, lokalny rynek ma do zaoferowania te same serwisy, co w wypadku kas i drukarek fiskalnych. Warto wziąć pod uwagę możliwość kompleksowego wyposażenia stanowiska kasjerskiego i stworzenia wysokiej jakości systemu sprzedaży – z funkcjonalnym oprogramowaniem dla firm oraz urządzeniami peryferyjnymi, m.in. czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną czy ekranem dotykowym. BUCHCOM Terminale fiskalne oferuje sprzedaż, wdrożenie, szkolenie z obsługi oraz opiekę posprzedażową w zakresie systemów sprzedaży.

 

Terminale POS

Obecnie stanowi standard w każdym szanującym się sklepie czy lokalu usługowym – terminal płatniczy to podstawa wysokiej jakości obsługi klienta. Korzyści z posiadania terminala POS można mnożyć – większe kwoty zakupów, więcej klientów wśród ludzi młodych i zamożnych, szybsza płatność – to tylko niektóre z nich.

Wybierając terminal POS, należy wziąć pod uwagę dwa czynniki: jakość oferowanego sprzętu oraz warunki umowy z agentem. Nowoczesne terminale płatnicze i pin pady są małe i ergonomiczne, z wyraźnymi przyciskami i czytelnymi wyświetlaczami. Automatyczne przesyłanie danych z kasy fiskalnej znacznie skraca proces obsługi klienta, a jak wiadomo zadowolony klient to większy zysk dla firmy.

Nie mniej ważna od jakości sprzętu jest oferta agenta. Powinna być przede wszystkim atrakcyjna dla usługobiorcy. Warto wcześniej porównać oferty kilku firm.

Jeśli chodzi o terminale POS, lokalny rynek może pochwalić się ofertą kilku agentów działających lokalnie oraz firm warszawskich obsługujących okoliczne miejscowości. Warto znaleźć agenta na miejscu – może to się okazać bardzo istotne w czasie późniejszego użytkowania terminala płatniczego. BUCHCOM Terminale POS jest agentem ITCARD – wiodącego operatora płatności elektronicznych w Polsce. Wysoka jakość urządzeń idzie tu w parze z bardzo atrakcyjną ofertą umów – takie płatności elektroniczne opłacają się każdej firmie.

 

Systemy sprzedaży

Oprogramowanie dla firmy, kasa lub drukarka fiskalna bądź terminal fiskalny, terminal POS oraz urządzenia peryferyjne (wagi elektroniczne, czytniki kodów kreskowych, ekrany dotykowe, szuflady kasowe i inne) – wszystko to składa się na doskonale wyposażony system sprzedaży w sklepie lub punkcie usługowym. Jeśli wszystkie te sprzęty, a także wdrożenie całego systemu sprzedaży i szkolenie pracowników oferuje jedna firma – jest to zapewne idealna firma do długoterminowej współpracy.

Stworzenie funkcjonalnego systemu sprzedaży wbrew pozorom nie jest proste, warto więc powierzyć je specjalistom. Wszystkie urządzenia oraz programy muszą być ze sobą kompatybilne. Tylko w ten sposób system sprzedaży przyczyni się do poprawny jakości obsługi klienta, oszczędzi czas i zwiększy zyski w firmie.

Jeśli chodzi o systemy sprzedaży, lokalny rynek dysponuje pewną ofertą. Aby wdrażane rozwiązanie przyniosło optymalny efekt, musi być wykonane przez profesjonalistę. BUCHCOM Systemy sprzedaży to zespół doświadczonych serwisantów, którzy zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę i opiekę posprzedażową.

 


BUCHCOM Kasy fiskalne, Programy dla firm w Pruszkowie to filia znanego warszawskiego serwisu fiskalnego i biura rachunkowego. Zespół doświadczonych serwisantów doradza, sprzedaje, wdraża, szkoli i zapewnia opiekę posprzedażową. Jesteśmy autoryzowanym serwisem m.in. Posnet, Elzab i Novitus, a także partnerem handlowym i punktem serwisowym m.in. InsERT. Nasza misją jest wspieranie małych i średnich firm w dynamicznym rozwoju poprzez zastosowanie sprawdzonych, kompleksowych rozwiązań z zakresu urządzeń fiskalnych, programów dla firm oraz urządzeń sklepowych. Pomogliśmy już setkom firm realnie zwiększyć zyski z działalności!

 

Kasy fiskalne – zobacz naszą ofertę

Programy dla firm Pruszków – zobacz naszą ofertę