Niewielkie miasto ze sporym potencjałem na rozwój firmy usługowej lub handlowej – Brwinów to dobre miejsce na działalność gospodarczą. Wyposażając stanowisko sprzedaży w kasę fiskalną, oprogramowanie do sklepu, terminal POS czy inne urządzenia, nie trzeba specjalnie jechać do Warszawy. Zaledwie kilka kilometrów od Brwinowa działa profesjonalny serwis fiskalny.

Stworzenie funkcjonalnego stanowiska sprzedażowego to podstawa sprawnego funkcjonowania każdego sklepu, marketu czy punktu usługowego. W zależności od potrzeb będzie to kompleksowo wyposażony system sprzedaży z wieloma urządzeniami peryferyjnymi, proste połączenie kasy fiskalnej i np. terminala płatniczego oraz wagi sklepowej, bądź wyłącznie mała, mobilna kasa noszona w kieszeni przez lekarza czy sprzedawcę obwoźnego.

Rozpoczynając działalność w Brwinowie należy wziąć pod uwagę przede wszystkim zapotrzebowanie tutejszego rynku. W tym niedużym mieście prężnie działają lokale usługowe i niewielkie sklepy. Brak tutaj centrów handlowych, multipleksów i hipermarketów, co daje dobre podstawy do rozwoju niewielkich firm.

Optymalnie wyposażone stanowisko sprzedaży to przede wszystkim dobrze dobrane urządzenia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze kas i drukarek fiskalnych oraz terminali fiskalnych, programów dla firm, terminali POS oraz urządzeń sklepowych do punktu handlowego lub usługowego w Brwinowie.

 

Kasy fiskalne – Brwinów

Wybór kasy fiskalnej do sklepu lub lokalu usługowego powinien być dobrze przemyślany. Podatnikom prowadzącym w Brwinowie jednoosobowe firmy usługowe, np. lekarzom, prawnikom, fryzjerom, a nawet właścicielom niewielkich punktów handlowych w zupełności wystarczą małe kasy fiskalne. Parametry techniczne takich urządzeń odpowiadają potrzebom firm z niewielkim asortymentem. Funkcjonalnością natomiast dorównują one nowoczesnym kasom stacjonarnym. Jeśli jednak potrzeby firmy są większe, asortyment rozbudowany lub często rotujący, a natężenie ruchu całkiem spore, należy rozważyć kupno zaawansowanej, stacjonarnej kasy fiskalnej. Warto przy tym podkreślić, iż w przypadku firm posługujących się programami sprzedażowymi, bardziej praktycznym rozwiązaniem okażą się drukarki fiskalne, o których piszemy w dalszej części artykułu.

Jeśli chodzi o kasy fiskalne, Brwinów nie dysponuje żadnym miejscowym serwisem – najbliższy znajduje się jednak niedaleko – w oddalonym o kilka minut jazdy samochodem Pruszkowie.

 

Drukarki fiskalne – Brwinów

Podatnicy posługujący się w swojej pracy oprogramowaniem do zarządzania sprzedażą najczęściej wybierają drukarki fiskalne. Urządzenia takie spełniają dokładnie ten sam cel, co każda inna kasa fiskalna – rejestrują sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych. Jednak w przeciwieństwie do standardowej kasy, drukarka fiskalna nie pracuje autonomicznie, lecz za pośrednictwem programu komputerowego lub aplikacji mobilnej. Wybierając drukarkę fiskalną do sklepu lub punktu usługowego w Brwinowie, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim parametry urządzenia: wielkość bazy PLU, wytrzymałość i szybkość mechanizmu drukującego, możliwość współpracy z urządzeniem mobilnym czy funkcje dodatkowe, np. obsługę zaliczek. Warto w tym miejscu wspomnieć o bileterkach – szczególnym typie drukarek fiskalnych. W Brwinowie sprawnie działają połączenia autobusowe – nowoczesna Bileterka (np. Posnet Temo HS) odniesie renomę przewoźnika i ułatwi pracę kierowców. Wszystko jednak zależy oczywiście od potrzeb firmy, dlatego przed wyborem urządzenia warto skorzystać z porady doświadczonego serwisanta.

Podobnie jak w przypadku kas, w zakresie drukarek fiskalnych Brwinów nie dysponuje rozbudowaną ofertą. Wystarczy jednak udać się do pobliskiego Pruszkowa, w którym działa profesjonalny serwis fiskalny.

 

Terminale fiskalne – Brwinów

Innowacyjnym, a zarazem bardzo praktycznym rozwiązaniem do sklepów i punktów usługowych o dużym natężeniu ruchu są terminale fiskalne. To połączenie wydajnego komputera PC i nowoczesnej drukarki fiskalnej oszczędza właścicielowi firmy pracy związanej z wyposażaniem stanowiska kasowego w dwa oddzielne urządzenia. Terminale fiskalne wyjątkowo dobrze sprawdzą się w tych sklepach i lokalach usługowych w Brwinowie, w którym na stanowisku kasjerskim jest stosunkowo niewiele miejsca. Wszystko za sprawą kompaktowych wymiarów takiego urządzenia. Użytkownik może wybrać spomiędzy kilku różnych wersji procesora (np. terminal fiskalnych Posnet Thermal HD) oraz dopasować funkcjonalności drukarki fiskalnej, np. położenie wyświetlacza, do potrzeb klienta.

Jeśli chodzi o terminale fiskalne, Brwinów – podobnie jak w przypadku drukarek i kas – nie dysponuje szeroką ofertą. Sprawdzony serwis fiskalny można jednak znaleźć w oddalonym o zaledwie kilka kilometrów Pruszkowie.

 

Programy dla firm – Brwinów

Jeśli drukarka bądź terminal fiskalny, to obowiązkowo także oprogramowanie dla sklepu lub punktu usługowego. Wykorzystanie funkcjonalnego programu dla firm to ogromne uproszczenie dla wszystkich pracowników – pozwala na zautomatyzowanie wielu czynności, minimalizuje liczbę popełnianych błędów i przede wszystkim oszczędza mnóstwo czasu. Wybierając oprogramowanie dla sklepu w Brwinowie, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z najważniejszych jest intuicyjność obsługi – mało który przedsiębiorca może sobie pozwolić na czasochłonne szkolenia pracowników z obsługi skomplikowanego programu. Druga ważna rzecz to zgodność programu z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego i to, czy producent zapewnia aktualizacje w tym zakresie. Trzecia kwestia to możliwość pracy na jednej bazie danych kilku programów z różnych działów (np. programy InsERT) – integracja działu sprzedaży, magazynu, księgowości, marketingu itp. to ogromna oszczędność czasu i podniesienie wydajności wszystkich pracowników. Skutecznie wdrożone oprogramowanie dla sklepu w Brwinowie lub punktu usługowego realnie przyczyni się do zwiększenia zysków przedsiębiorstwa.

Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o programy dla firm, oferta Brwinowa jest dość uboga. Wybierając dostawcę oprogramowania, warto kierować się możliwością wyposażenia w jednym miejscu całego stanowiska kasowego, czyli znaleźć firmę, która zapewni stworzenie kompleksowego systemu sprzedaży.

 

Terminale POS – Brwinów

Żaden dobrze funkcjonujący sklep czy punkt usługowy nie obejdzie się bez terminala płatniczego, czyli profesjonalnie rzecz nazywając terminala POS. Warto przy tym podkreślić, iż od 2018 roku każda otrzymująca homologację kasa i drukarka fiskalna będzie musiała odpowiadać standardom terminali płatniczych. Rząd zmierza bowiem do wprowadzenia powszechnej dostępności płatności elektronicznych dla konsumentów. Terminal POS w sklepie bądź punkcie usługowym w Brwinowie powinien być urządzeniem nowoczesnym, łatwym w obsłudze i wygodnym. Jednak nie mniej ważne od jakości urządzenia są korzystne warunki umowy z agentem udostępniającym płatności elektroniczne. Przed wyborem usługodawcy warto więc dobrze zapoznać się z ofertą, a w razie potrzeby porównać kilka propozycji.

Pod względem terminali POS Brwinów korzysta przede wszystkim z oferty pobliskich miejscowości. Korzystną ofertę znaleźć można w sklepie z kasami fiskalnymi w Pruszkowie.

Urządzenia sklepowe – Brwinów

Kompleksowo wyposażone stanowisko kasjerskie to nie tylko kasa fiskalna lub drukarka i oprogramowanie. Na praktyczny system sprzedaży składa się cały zestaw urządzeń. W zakres wyposażenia sklepu czy punktu usługowego, oprócz kasy lub drukarki fiskalnej, wchodzą też m.in. waga sklepowa, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy i wiele innych. W dużych sklepach, przedsiębiorstwach logistycznych itp. ogromną oszczędność czasu zapewniają kolektory danych. Wybierając urządzenia do sklepu czy lokalu usługowego w Brwinowie należy zwrócić uwagę nie tylko na ich parametry techniczne, ale też kompatybilność.

Jeśli chodzi o urządzenia sklepowe, Brwinów również korzysta z oferty okolicznych miejscowości. Wyposażając stanowisko sprzedaży warto zwrócić uwagę, czy dany serwis fiskalny ofertuje wszystkie urządzenia i dysponuje odpowiednim oprogramowaniem, a przy tym zapewnia wsparcie we wdrożeniu nowych rozwiązań.

 

System sprzedaży w Brwinowie

Skuteczne wdrożenie funkcjonalnego systemu sprzedaży to nie tylko zakup kilku urządzeń i odpowiedniego oprogramowania – to umiejętne dopasowanie poszczególnych elementów, znalezienie programu optymalnie odpowiadającego potrzebom danej firmy, a także sprawne przeszkolenie wszystkich pracowników z obsługi systemu. Najlepiej wykona to profesjonalista. Dlatego tworząc system sprzedaży w Brwinowie, warto skorzystać z pomocy doświadczonego wdrożeniowca. Skorzystanie z oferty pobliskiego serwisu nie narazi firmy na dodatkowe koszty związane z dojazdem czy ewentualną interwencją w razie późniejszych problemów technicznych.

 


BUCHCOM Systemy sprzedaży w Pruszkowie to filia warszawskiego serwisu działającego na rynku od 2001 roku. Szeroki wybór urządzeń i programów różnych producentów (m.in. Posnet, Elzab, Novitus, InsERT, Honeywell, ELO itp.) pozwala na optymalne stworzenie kompleksowo wyposażonego stanowiska sprzedażowego. Doświadczeni specjaliści działają także na terenie Brwinowa. Zapewniają nie tylko dobór urządzeń i programów, ale też profesjonalną obsługę posprzedażową – wdrożenia, szkolenia, wsparcie w dopełnianiu formalności związanych m.in. z instalacją kasy fiskalnej, okresowe przeglądy techniczne, a w razie potrzeby ewentualną naprawę sprzętu. Naszą misją jest wspieranie małych i średnich firm oraz mikrofirm w dynamicznym rozwoju i zwiększaniu zysków za pomocą sprawdzonych rozwiązań nowoczesnej technologii.

BUCHCOM Systemy sprzedaży Brwinów – skontaktuj się z nami