Narodowa Loteria Paragonowa powoli zbliża się do końca – paragony można rejestrować już tylko do 31 marca 2017 r. Wciąż jednak polscy konsumenci mają dużą szansę na wygraną – do rozlosowania pozostały samochody osobowe Opel Astra, notebooki Lenovo i iPady Air 2. Wygrać można też ostatnią nagrodę specjalną – Opla Insignię, w losowaniu której wezmą udział paragony za paliwo.

Znamy już nową branżę premiowaną w Narodowej Loterii Paragonowej – tym zarazem w losowaniu Opla Insigni wezmą udział paragony fiskalne dokumentujące sprzedaż detaliczną paliw płynnych do pojazdów silnikowych. Na stacjach benzynowych największych sieci paliwowych w Polsce pojawiły się informacje o Loterii. Akcję wspierają m.in. Polska Izba Paliw Płynnych, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu, a także Shell, BP, Orlen i Statoil.

W poprzednich pięciu kwartałach Ministerstwo Finansów premiowało nagrodami specjalnymi przede wszystkim paragony dokumentujące usługi: usługi opieki medycznej świadczone w prywatnych gabinetach lekarskich i stomatologicznych, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, usługi związane z wyżywieniem, usługi przewozu osób taksówkami, a także konserwację i naprawę samochodów osobowych oraz sprzedaż detaliczną części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Tym razem postawiono na sprzedaż paliwa.

 

Loteria Paragonowa dobiega końca

To już ostatni kwartał najpopularniejszej akcji edukacyjnej resortu finansów – Narodowa Loteria Paragonowa ruszyła 1 października 2015 r. i miała trwać rok. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie zdecydowano się przedłużyć ją jeszcze o pół roku. Paragony fiskalne można więc rejestrować do końca marca 2017 r.

Celem Loterii jest uświadomienie polskim konsumentom zaznaczenia brania paragonów fiskalnych, a w razie potrzeby upominania się o nie. Przeprowadzone badania dowiodły, że cel ten został osiągnięty. Polacy zrozumieli, jak ważną rolę ogrywają w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Znacząco wzrosła też liczba kas fiskalnych rejestrowanych przez polskich przedsiębiorców. Zwiększyły się wpływy do budżetu państwa, co pokazuje, iż dzięki Narodowej Loterii Paragonowej sprzedawcy i usługodawcy rzetelniej płacą podatki.

 

Jeszcze możesz wygrać Opla

Popularności Loterii Paragonowej trudno się dziwić – jej zasady są bardzo proste. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i na stronie loteriaparagonowa.gov.pl zarejestrować paragon na kwotę minimum 10 zł. Można to zrobić także przez udostępnioną w listopadzie 2016 r. aplikację mobilną, która sczytuje dane z paragonu, nie gromadząc przy tym żadnych informacji ani zdjęć. Obecnie mogą z niej korzystać posiadacze urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS.

Oczywiście do końca marca 2017 r. można rejestrować wszystkie paragony – nie tylko te dokumentujące sprzedaż paliwa. Do wygrania oprócz Opla Insigni są jeszcze 3 Ople Astry, 30 iPadów Air 2 oraz 24 notebooki Lenovo. Szanse na wygraną są więc bardzo duże. Z pewnością warto rejestrować wszystkie otrzymane od sprzedawców i usługodawców paragony. Od początku trwania Loterii zgłoszono ich aż 125 milionów!

 

O tym, kto musi mieć kasę fiskalną w 2017 r., czytaj w Poradniku