Ponad połowa przedsiębiorców w Polsce zleca rozrachunki biurom rachunkowym. Dla klientów, we współpracy z zewnętrzną księgowością, liczy się dobra komunikacja, szybkie i jednocześnie rzetelne działanie i wykonywanie usługi w trybie zdalnym w maksymalnym zakresie. Cyfrowa księgowość pozwala sprostać tym oczekiwaniom i jednocześnie przynosi korzyści przez automatyzację pracy biura rachunkowego.

Czym jest cyfrowa księgowość?

Cyfryzacja stopniowo dominuje życie polskich przedsiębiorców. Kasy fiskalne online, pliki JPK, elektroniczna ewidencja czy zapowiedziane już, jako nowy obowiązek, e-faktury wraz z Centralnym Systemem Faktur – to tylko kilka zmian, z którymi w ostatnim czasie mierzyli się zarówno podatnicy, jak i biura rachunkowe.

Chociaż innowacje na etapie wdrożenia nie są łatwe, w perspektywie długoterminowej niosą ze sobą korzyści dla biznesów oraz obsługujących ich księgowych. Cyfrowa księgowość przenosi kontakt z klientem, dokumentację i rozrachunki do prowadzenia ich w formie elektronicznej i najczęściej – online. Żeby zaproponować przedsiębiorcom współpracę tego typu, biuro rachunkowe musi wyposażyć się w odpowiednie narzędzia.

Insert wspiera cyfrowe rozwiązania

W dobie powszechnej cyfryzacji nowoczesne narzędzia to podstawa. InsERT – wiodący producent oprogramowania dla biur rachunkowych – dostarcza funkcjonalne aplikacje do przetwarzania danych i kontaktu online. Znane księgowym systemy Rachmistrz nexo czy Rewizor nexo możemy zintegrować z platformą do komunikacji z klientem Portal Biura. Wśród narzędzi dla klienta, możemy wymienić program Subiekt nexo lub prostą i łatwą w obsłudze aplikację do fakturowania Subiekt 123. To proste i ekonomiczne narzędzie również może współpracować z system, na którym pracują księgowi.

Cyfrowa księgowość – zalety dla obu stron

Szybki transfer faktur, bez konieczności zawożenia ich osobiście do biura rachunkowego i szybka informacja zwrotna o rozrachunkach. Do tego możliwość kontrolowania rozliczeń na bieżąco, w czasie rzeczywistym i praktyczne przypomnienia o terminach i obowiązkach podatkowych. To korzyści dla klienta. Księgowość również zyskuje – redukują się opóźnienia z dostarczaniem dokumentów przez klientów, a większość czynności jest automatyzowana, dzięki czemu błędy ograniczane są do minimum.

Jeżeli wciąż nie jesteś przekonany do cyfrowej księgowości, pomyśl jeszcze raz o jej zaletach i przyjrzyj się opcjom oprogramowania InsERT. Z czasem informatyzacja pracy księgowego przestanie być kwestią wyboru – jednak póki jest, warto wdrożyć innowacje w biurze rachunkowym i wyróżnić się na tle konkurencji.

Elektroniczna faktura ustrukturyzowana ma zgodę UE – będzie obowiązkowa!