Księgowość internetowa cieszy się coraz większą popularnością wśród małych i średnich firm. Ograniczenie osobistego kontaktu z księgowym do minimum to duża wygoda dla przedsiębiorców. To także oszczędność dla firmy – zarówno pod względem czasu, jak i pieniędzy.

Coraz więcej obszarów związanych z prowadzeniem i rozliczaniem firmy przenosi się do internetu. Zdalnie „staniemy” w kolejce, zdalnie złożymy odpowiednie formularze i oświadczenie, o płatnościach nie wspominając. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy szukają też zdalnie współpracujących biur rachunkowych.

 

Księgowość internetowa to coś więcej niż mail z fakturami

Czym jest księgowość internetowa? Pod tym pojęciem rozumiemy narzędzia księgowo-finansowe, z których korzystamy za pośrednictwem aplikacji internetowej. Użytkownikiem jest zarówno klient, jak i biuro rachunkowe. Dobrze dobrane oprogramowanie jest kompatybilne – produkty z tej samej rodziny tworzą kompletny system. Księgowość internetowa pozwala na zdalny, płynny i wygodny kontakt między biurem rachunkowym i firmą. Komunikacja odbywa się w obie strony, a kanałem kontaktu i jednocześnie archiwum informacji staje się wykorzystywana aplikacja.

 

Dlaczego elektroniczne biuro rachunkowe się opłaca?

Zapomnij o wycieczkach przez zatłoczone miasto, tylko po to, żeby dostarczyć plik dokumentów dla księgowego. Zapomnij o telefonach dotyczących terminu, który wypadł Ci z głowy. Godzinach zmarnowanych na szukaniu jakiejś faktury czy rozliczenia w korespondencji mailowej sprzed kilku miesięcy. Księgowość internetowa daje Ci komfort posiadania wszystkich informacji w jednym miejscu. Ponieważ elektroniczne biuro rachunkowe z łatwością wygeneruje powiadomienia SMS, to na bieżąco będziesz informowany o zbliżających się terminach podatkowych czy wymaganym czasie złożenia dokumentów. Jednocześnie będziesz miał wgląd w to, na jakim etapie są twoje rozliczenia.

 

Dobrze wykorzystany czas

Nawet najmniejszy przedsiębiorca musi rozliczać się z urzędem skarbowym, opłacać składki ZUS i terminowo składać dokumenty. Niektóre mikrofirmy decydują się na samodzielne prowadzenia księgowości, ale większość woli, by zajęli się tym profesjonaliści. Księgowość internetowa to oszczędność czasu nie tylko dla startujących przedsiębiorców. Zamiast tracić go na przejazdy, maile i telefony do księgowego, możesz wykorzystać na działania generujące przychód. Jednocześnie masz cały czas zapewnione wsparcie biura rachunkowego – z tą różnicą, że komunikujesz się za pośrednictwem aplikacji.

 

Zobacz też: Odczytywanie dokumentów – czy to się opłaca?