Czy się kierować przy wyborze kasy fiskalnej online dla mechanika? Oprócz właściwości standardowo sprawdzanych przy zakupie tego typu urządzenia – wytrzymałości akumulatora, wielkości bazy itp. – należy wziąć też pod uwagę m.in. sposób, w jaki kasa łączy się z CRK. Sprawdź, jak dopasować urządzenie do potrzeb działalności.

Kasy fiskalne online są już na rynku od maja 2019 r. To urządzenia nowej generacji, przesyłające dane o transakcjach, raportach dobowych, wykonanych przeglądach technicznych itp. do Centralnego Repozytorium Kas. Obecnie podatnicy mają wybór – mogą rejestrować sprzedaż za pomocą tradycyjnego urządzenia lub kasy fiskalnej online. Jednak już wkrótce obowiązek stosowania kas online’owych obejmie pierwszą grupę podmiotów. Wśród nich znajdą się m.in. mechanicy.

Kasy fiskalne online dla mechaników w Pruszkowie i nie tylko staną się obowiązkowe od 1 stycznia 2020 r. Wraz z nimi urządzenia nowego typu wprowadzą m.in. wulkanizatorzy oraz stacje paliw.

 

Kasy fiskalne online dla mechaników – na co zwrócić uwagę?

Producenci urządzeń rejestrujących wychodzą naprzeciw potrzebom podatników działających w różnych branżach. Specyfika pracy mechanika wymaga zastosowania urządzenia jednocześnie solidnego i wytrzymałego, a przy tym prostego w obsłudze. Kasy fiskalne online dla mechaników różnią się też sposobem komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas.

Obowiązkiem mechanika będącego użytkownikiem kasy online’owej jest zapewnienie urządzeniu połączenia z siecią teleinformatyczną. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie łącza internetowego, które już posiadamy w swojej firmie. Mechanicy dysponujący stacjonarnym Internetem mają najprościej – większość urządzeń umożliwia połączenie z siecią za pomocą złącza LAN/Ethernet. Odpowiednie porty komunikacyjne znajdziemy m.in. w kasach BINGO Online, FAWAG Lite Online, MAŁA Online czy NANO Online.

Istnieje również możliwość połączenia kasy z komputerem przez USB i wykorzystanie sieci dostępnej w komputerze. Rozwiązanie to znajdziemy m.in. w BINGO Online, ERGO Online i FAWAG Lite Online.

 

Kasy online z mobilnym Internetem

Nie zawsze jednak istnieje możliwość podłączenia kasy do stacjonarnego Internetu lub komputera. Wielu mechaników w swojej działalności do tej pory w ogóle nie korzystało z sieci. Właśnie z myślą o takich przedsiębiorcach powstały kasy fiskalne online z mobilnym Internetem. Na przykład ERGO Online i MOBILE Online zostały wyposażone w moduły GPRS. Przy czym druga z wymienionych kas dostępna jest w dwóch opcjach – z anteną wewnętrzną wbudowaną lub z anteną zewnętrzną – dedykowaną do pracy w miejscach, w których siła sygnału GPRS jest ograniczona.

Kasy fiskalne online dla mechaników w Pruszkowie posiadają też możliwość połączenia z siecią przez Wi-Fi (ERGO Online, MOBILE Online, NANO Online, K10 Online) czy modem 3G (BINGO Online, FAWAG Lite Online). Podatnicy chcący korzystać z mobilnych rozwiązań zwykle muszą liczyć się z dodatkowym kosztem związanym z zapewnieniem kasie dostępu do sieci.

 

Kasy fiskalne online dla mechaników w Pruszkowie

Wybór kas online’owych dla mechaników jest naprawdę spory. Warto jednak już teraz rozejrzeć się za odpowiednim urządzeniem. Należy bowiem pamiętać, iż 1 stycznia 2020 r. to data, od której kasa online’owa powinna już rejestrować sprzedaż. Wszystkich formalności związanych z instalacją kasy należy dopełnić wcześniej.

 

Faktura do paragonu: od kiedy obowiązkowy numer NIP nabywcy?