Świadczenie usług fryzjerskich wymaga posiadania kasy fiskalnej już od pierwszego przyjętego klienta. Już wkrótce przedsiębiorcy będą musieli wprowadzić kasy online do salonu fryzjerskiego. Innowacyjne urządzenia są obowiązkowe również dla innych podatników z branży Beauty – kosmetyczek i kosmetologów.

Masz własny salon fryzjerski? A może podnajmujesz stanowisko w lokalu, w którym wykonywane są też usługi kosmetyczne? Niezależnie do wielkości punktu i ilości przyjmowanych klientów, musisz generować dla nich paragony fiskalne. Kasa fiskalna powinna znaleźć się u fryzjera, gdy tylko wystartuje on z działalnością. Pierwsza wykonana usługa, za którą przyjmie płatność, musi być zarejestrowana z wykorzystaniem urządzenia fiskalnego.

 

Kasy online do salonu fryzjerskiego już wkrótce obowiązkowe

Kasy online do salonu fryzjerskiego miały trafić początkowo 1 stycznia 2021 r. Jednak w związku z pandemią COVID-19 nastąpiły zmiany w harmonogramie. Całkowite zamknięcie działalności fryzjerów sprawiło, że ustawodawca wdrożył czynności ułatwiające przetrwanie firm w tym niełatwym okresie. Terminy wprowadzenia kas online przesunięto więc o pół roku. Zgodnie z aktualnymi przepisami kasy online do salonu fryzjerskiego mają trafić do 1 lipca 2021 r.

 

Jakie są najlepsze kasy online dla fryzjera?

Wydaje Ci się, że masz dużo czasu na wybór odpowiedniej kasy fiskalnej? A może dopiero otwierasz działalność, więc jeszcze nie myślisz o zakupie kasy online, które będą obowiązkowe w przyszłym roku? Warto jednak wiedzieć, że na tym etapie zakup tradycyjnego modelu po prostu się nie opłaca. Zwłaszcza, że ulga na kasę do 700 zł przysługuje tylko dla urządzeń online’owych. Jakie kasy online do salonu fryzjerskiego szczególnie się sprawdzą? Mamy dla ciebie 3 propozycje.

 

Elzab K10 Online

Elzab K10 Online to doskonałe urządzenie fiskalne do salonu fryzjerskiego. Proste i bardzo wygodne, a przy tym nowoczesne. Menu obsługiwane jest za pośrednictwem dotykowego panelu operatora. Kompaktowe wymiary wpasują się nawet w przestrzeń niedużej recepcji. A estetyka? Obudowa dostępna jest w kilku atrakcyjnych kolorach – możesz wybrać taki, który wkomponuje się w wizerunek twojego lokalu.

 

Novitus NEXT Online

Novitus NEXT to stacjonarna kasa online do salonu fryzjerskiego o prostej, klasycznej formie. Nie jest tak kompaktowa i mobilna jak Elzab K10, ale wciąż ma nieduże wymiary. Może być obsługiwana zarówno przez tradycyjną klawiaturę, jak i dotykowy panel operatora. Jeżeli na urządzeniu pracuje kilka osób – mogą wybrać sobie sposób obsługi, którym najbardziej im pasuje. Urządzenie Novitus NEXT jest oczywiście dostosowane do aktualnych wymogów dla kas online.

 

POSPAY Online

Pospay Online to wyjątkowa kasa online do salonu fryzjerskiego. Wyjątkowa, bo stanowi połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego w jednym. Kompaktowa i lekka obudowa łączy w sobie aż trzy urządzenia! Sprawdzi się zarówno w pracy mobilnej, jak i stacjonarnej. Z Pospay Online oszczędzasz zarówno miejsce na ladzie recepcji, jak i pieniądze. Kupując POSPAY Online do salonu fryzjerskiego możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa oraz z ulgi na kasę online.

 

Nie czekaj do ostatniej chwili na wybór urządzenia fiskalnego dla swojej firmy! Nie ryzykuj, że w ostatnim momencie najlepsze kasy online do salonu fryzjerskiego będą już niedostępne.

 

Czytaj też: Odroczenie kas online dla fryzjerów i innych branż